fbpx
Advanced Search

Narciarstwo biegowe

Valteřická 1428,

Overview

  • Updated On:
  • 01/10/2019

Opis

Vrchlabí (465 m n.p.m.) – miasto leżące w górnym biegu Łaby, stanowiące bramę wiodącą w Karkonosze Środkowe, oferuje nie tylko narciarstwo zjazdowe dla rodzin z dziećmi, początkujących, zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów, ale też kilometry dobrze przygotowanych narciarskich tras biegowych, z których niektóre są sztucznie naśnieżane.

Są to trasy biegówkowe w okolicy stawu Kačák w kompleksie Vejsplachy, na południowym skraju miasta. Codziennie są oświetlone do godz. 20:00.

W pobliżu znajdziemy też homologowane wyczynowe trasy biegowe oraz inne – prowadzące do wsi Horní i Dolní Branna, do Valteřic i Kněžic oraz dalej przez Benecko do ośrodka Horní Mísečky. Kolejne narciarskie trasy dla turystów znajdują się za miejskim parkiem w kierunku na Lánov i Strážné.

Łącznie Vrchlabí dysponuje 35 km regularnie przecieranych tras biegówkowych.

1. Pętla Vejsplachy (3,5 km)

W Vejsplachach w okolicy stawu Kačák znajduje się mierząca 3,5 km długości, regularnie przecierana trasa dla miłośników biegówek. W razie konieczności trasa sztucznie naśnieżana, a codziennie do godz. 20:00 – oświetlona.

2. Zawodnicze trasy biegowe Vrchlabí – Vejsplachy

Na południowym skraju miasta znajdziemy 4 km homologowanych tras wyczynowych.

3. Vrchlabí – Vejsplachy – Horní Branná – Vrchlabí – Vejsplachy

Ta mierząca 6 kilometrów trasa prowadzi nas z Vrchlabí przez górkę do wsi Horní Branna, gdzie można na chwilę zatrzymać się i obejrzeć na przykład odnowiony grobowiec Harrachów albo stałą wystawę poświęconą J. A. Komeńskiemu.

4. Vrchlabí – Vejsplachy – Dolní Branná – Vrchlabí – Vejsplachy

Vejsplachy to wspaniała baza wypadowa do wycieczek na biegówkach. Odwiedzić można także wieś Dolní Branna i zakończyć 6-kilometrową pętlę z powrotem w Vejsplachach.

5. Vrchlabí – Vejsplachy – Kněžice –Valteřice – Vrchlabí – Vejsplachy

Trudniejsza, mierząca 7 kilometrów długości pętla zaprowadzi nas na Kněžice, skąd podziwiać można wspaniałe widoki na Vrchlabí i Karkonosze. Odwiedzić można także stajnię turystyczną i ogrzać się w pensjonacie Kněžicka chalupa. Po drodze warto zatrzymać się też przy kaplicy św. Anny i Czternastu Świętych Wspomożycieli. Z powrotem do Vrchlabi wracamy przez Valteřice.

6. Horní stanice LD přes Kněžický vrch na Křížovky

Trasa zaczyna się koło górnej stacji kolejki linowej na Kněžický vrch i dalej prowadzi na Křížovky. Stąd można wjechać na trasę do Herlíkovic albo jechać dalej do wieży widokowej Žalý i kolejką linową w dół do Herlíkovic. Bardziej wytrawni sportowcy mogą ruszyć przez Rovinka aż na Horní Mísečky.

7. Křížovky – Herlíkovice

Nietrudna mierząca 1 kilometr trasa w dół z Křížovky do Herlíkovic.

8. Vrchlabí park miejski (Městský park) – Měsíční údolí – Lánov – Jankův kopec – Vrchlabí z możliwością jazdy dalej z Lánova do wsi Strážné

Pętla średniej trudności zaczyna się w parku miejskim i przez śliczną dolinę Měsíční údolí (dosłownie: Księżycowa Dolina) prowadzi do Lánova. Stąd bardziej wytrawni sportowcy mogą ruszyć przez Dolní Dvůr wzdłuż Klínovego potoku w stronę wsi Strážné, pozostałe osoby mogą z Lánova wrócić od razu do Vrchlabí jadąc koło lotniska. Krótszy wariant ma 5 km, dłuższy – 8 km.

Najbardziej aktualne informacje o stanie tras w Karkonoszach, otrzymywane dzięki danym z ratraków otrzymywanym za pośrednictwem systemu GPS, znaleźć można na www.bilestopy.cz.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Write a Review

Address: Valteřická 1428
City:
Country: Czech Republic
Open In Google Maps
Property Id : 1438

Contact Me

Call WhatsApp

Property Reviews

You need to login in order to post a review

Similar Listings

Ośrodek narciarski Kněžický vrch

160 Kč dzieci
Skiareál Vrchlabí Kněžický vrch jest położony tylko 400 m od historycznego centrum Vrchla ...

Szkółka narciarska i snowboardowa SKILENKA

Według aktualnego cenika
Szkoła narciarska i snowboardowa SKILENKA nauczy Państwa doskonale jeździć na nartach, zje ...

Compare Listings