fbpx
Advanced Search

Overview

  • Updated On:
  • 03/10/2019

Opis

Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne od 3 km powyżej, macie okazję powiązać ze szlakami spacerowymi i skorzystać z kolejek lub wybrane trasy przedłużyć dzięki niżej opisanym propozycjom (ustawionym według swojej długości). Po wyjściu na grzbiety, nie musicie się od razu śpieszyć na dół. Skorzystajcie ze schronisk na grzbietach Karkonoszy, przenocujcie tutaj i skosztujcie prawdziwe górskie śniadanie.

Do leśnego zameczku Aichelburg

DYSTANS 8 km/ WYSOKOŚĆ 350 m

Leśny zameczek Aichelburg stoi w otoczeniu lasów i zbocza Jasnej Góry (Světlá hora). Z Doliny Ciemnej (Temný důl) prowadzą do niej tradycyjne chodniki, wykorzystywane w przeszłości do ściągania drzewa na sankach „rogówkach”. Leśny zameczek powstał w 1861 roku jako pomnik oświeconego właściciela posiadłości Bertholda Aichelburga. Wewnątrz odnowionej sali zamkowej znajdziecie jego dochowane popiersie, ale również wejście na wieżę widokową i do innych ciekawych miejsc.

W centrum informacyjnym Veselý výlet w Pece pod Sněžkou lub w Ciemnej Dolinie (Temný důl) możecie za opłatę wypożyczyć klucze i leśny zameczek sami odemknąć. Na mapie i w terenie dobrze oznakowany szlak spacerowy prowadzi jak z Ciemnej Doliny do Velkej Úpy, tak na odwrót. Na ciekawe miejsca i wydarzenia zwracają uwagę panele informacyjne z tekstem w wersjach czterojęzycznych. Przejdziecie przez mieszany las i Aichelburg, około enklawy łąkowej Duże Budy Tippelta ze zbiorem oryginalnej architektury ludowej i przez Budy Włoskie (Vlašské boudy) do Velkej Úpy.

Przez Dolinę Giganta (Obří důl)

DYSTANS 6 km / WYSOKOŚĆ 190 m

Przepiękny spacer wokół rzeki Úpy po niebieskim szlaku turystycznym to nie tylko początek bardzo wymagającej wspinaczki na Śnieżkę, ale może być też samodzielną wycieczką szczególnie dla rodzin z dziećmi i wózkami. Ta potężna górska dolina początków lodowca z morenami, cyrki lodowcowe, wodospady i zboczami lawin jest chronionym rezerwatem przyrodniczym z bardzo cenną florą. Na końcu drogi asfaltowej dojdziecie do kapliczki w Dolinie Gigant, która tutaj przypomina tragiczne zdarzenie z 1897roku, kiedy z niedalekiego zbocza zsunęły się lawiny ziemne (mury) i zabrały ze sobą dwie posiadłości. Zginęło tutaj siedmiu górali.

Droga jest łatwo dostępna po powierzchni asfaltowej i dzięki ulubionym chatom w Dolinie Giganta i pod Śnieżką przekąska jest zabezpieczona.

Niebieska Dolina (Modrý důl)

DYSTANS 10 km/ WYSOKOŚĆ 400 m

Do Niebieskiej Doliny prowadzą dwie drogi. Z centrum Peca wyruszymy w kierunku do Doliny Gigant (Obří důl) i zaraz za parkingiem U kapličky i zaporą wodną w Dolinie Buków ( Bukové údolí) skręcimy w lewo po czerwonym szlaku turystycznym na Milíře i dalej do Doliny Niebieskiej (Modrý důl). Droga asfaltowa w tym miejscu ostro podnosi się, na końcu nas jednak czeka przepiękna górska dolina z kilkoma oryginalnymi chałupami, które zostały zapisane jako chroniony kompleks oryginalnej górskiej architektury. Drugą opcją jest kontynuowanie po niebieskim szlaku turystycznym do Doliny Gigant (Obří důl). Za Budą w Dolinie Giant na skrzyżowaniu pójdziemy po żółtym szlaku przez most w kierunku na Niebieską Dolinę (ok. 1,5 km). To przepiękne ciche miejsce pod masywem góry Luční i Studniční. Wyruszamy dalej do skrzyżowania (do którego byśmy doszli także od skrzyżowania u zapory wodnej) i dalej pójdziemy do góry po czerwonym szlaku „Żelazna ścieżka“. Podczas wspinania czaka na nas przepiękny widok na Niebieską Dolinę (Modrý důl), górę Studniční i na Śnieżkę. Przy schronisku Richtrovy boudy możemy wyruszyć po zielonym szlaku turystycznym w dół do Peca pod Sněžkou. Jeśli chcecie ominąć schodzenie po drodze asfaltowej, możecie skręcić po drodze na czerwony szlak. Będzie to chwilę bardzo strome zejście, ale potem czeka na was nagroda w postaci spaceru przez przepiękną dolinę Zielonego Potoku.

Szlaki krótkie

Z Peca możecie wyruszyć na krótki spacer, jak również na kilkudniowe wędrówki. Szlaki turystyczne Wokół Peca, Zielony Potok czy Wilcza Jama są doskonałym wyborem na lekki spacer po najpiękniejszych miejscach niedaleko centrum, czy na krótki bieg. Na krótki spacer z dziećmi jest idealny szlak turystyczny do Spowiednicy Karkonosza, na której trasie czeka na dzieci kilka przystanków z zabawną niespodzianką.

Do Spowiednicy Karkonosza

DYSTANS 2,6 km / WYSOKOŚĆ 40 m

Od lipca 2014 roku działa w Pecu pod Sněžkou nowy, wyjątkowy szlak turystyczny dla dzieci i dorosłych – Wędrówka do Spowiednicy Karkonosza. Spowiednica Karkonosza znajduje się w byłej kapliczce przy Starej Drodze, łączącej centrum Velká Úpa i centrum Peca pod Sněžkou. Do spowiednicy należą wszystkie tajemnicze życzenia dzieci, jak również małe grzechy.

Doliną Šramlu

DYSTANS 3 km / WYSOKOŚĆ 340 m

Trasa rozpoczyna przy głównej drodze pomiędzy Velką Úpą i Pecem pod Sněžkou. Pierwszy kierunkowskaz znajdziecie przy skrzyżowaniu po prawej stronie drogi w kierunku do Peca, gdzie droga zaczyna najpierw wąską ścieżką do góry. Dalej kontynuujemy po drodze żwirowej, odnowionej w 2002 roku, która została dla wygodniejszego komfortu pokryta ziemią. Nie pozwólcie sobie uniknąć przepięknych widoków, razem z niedotkniętą naturą karkonoską i wyruszcie odkrywać mniej znane zakątki Peca pod Sněžkou i Velkej Úpy.

Typ dla dzieci:

Doliną Šramla możecie dołączyć do nowej ścieżki dla dzieci Wędrówka do Spowiednicy Karkonosza i odwiedzić Łąkę Zmysłów z boiskiem dla dzieci. Nie omińcie bliskiego miejsca widokowego Emmy, zaraz pod boiskiem.

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Write a Review

State/County:
Country: Czech Republic
Open In Google Maps
Property Id : 989

Contact Me

Call WhatsApp

Property Reviews

You need to login in order to post a review

Similar Listings

WIEŻA WIDOKOWA HNĚDÝ VRCH

Wieżę widokową wybudowano w 2009 roku ze środków Unii Europejskiej na Hnědym Vrchu, kawałe ...

Kolejka gondolowa na Śnieżkę

Szczyt Śnieżki (1603 m n. p. m.) przyciąga wędrowników już ponad pięćset lat. Jej nazwa po ...

Hotel Horizont

Hotel Horizont położony jest w centrum górskiego kurortu Pec pod Śnieżką, u podnóża najwyż ...

Ścieżka w koronach drzew Karkonosze

190 Kč dzieci
Ścieżka w koronach drzew znajduje się w sercu majestatycznych lasów Karkonoskiego Parku N ...

Compare Listings