fbpx
Advanced Search

Ośrodek narciarski Rokytnice nad Jizerou

Według aktualnego cenika
Horní Rokytnice 702,

Overview

  • Updated On:
  • 29/02/2020

Opis

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Witamy w naszym uroczym miasteczku górskim najwyższych gór w Republice Czeskiej ze wspaniałą dominantą Łysej Góry /Lysá Hora/ oraz Kotła /Kotel/. Nasze centrum turystyczne i sportowe można znaleźć na zachodnich krańcach cudownego łańcucha górskiego Karkonosze.

Ośrodek narciarski Rokytnice nad Jizerou

Skiareal Horní Domky

Kompleks narciarski Horní Domky, który prowadzi Spartak Rokytnice, a.s. /Spółka Akcyjna/, to jeden z największych i najbardziej lubianych ośrodków narciarskich w Republice Czeskiej. Dominuje mu Łysa Góra, na którą można wyjechać czterosiodełkową kolejką linową na wysokość 1 315 m. Tam też jest możliwy wstęp do śladu trasy biegowej Magistrali Karkonoskiej.
Jazda na nartach dla wszystkich

Kompleks narciarski dzięki różnorodnemu terenowi (wysokość 620 – 1315 m n.p.m.) oferuje jazdę na nartach dla wszystkich typów narciarzy i snowboardystów. 0a swoje wyjdą nie tylko początkujący, średnio zdolni, ale także najbardziej wymagający miłośnicy jazdy na nartach wszystkich kategorii wiekowych.

Można tu znaleźć szerokie nartostrady (w niektórych miejscach nawet 100 m) o różnym stopniu trudności (niebieska, czerwona, czarna) ogólnej długości 14,4 km. Komfortowy transport zapewniają dwie nowoczesne czterosiodełkowe kolejki linowe, z których kolejka linowa Horní Domky A1 prowadząca od rogu parkingu pod schronisko Lovčenka została wybudowana w 2006 roku. Druga kolejka linowa Łysa Góra prowadzi na sam wierzchołek. Kompleks uzupełnia sześć wyciągów typu poma o różnej długości.

Dla małych początkujących został wybudowany dziecięcy Milka park w pobliżu dolnej stacji kolejki linowej na Łysą Górę.

Miłośnicy sportów adrenalinowych ocenią nowo wybudowany snowpark (koło kolejki linowej na Łysą Górę) z małą kolejką typu poma, kilkoma skokami i balustradkami.

Ośrodek narciarski Rokytnice nad Jizerou

Kompleks narciarski wyposażony jest w sztuczne zaśnieżanie oraz nowoczesnymi pojazdami śniegowymi, które gwarantują codzienne przygotowanie nartostrad.
Usługi w kompleksie narciarskim Horní Domky

Odwiedzający kompleks mogą skorzystać z innych usług jak na przykład szkółki narciarskie, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwisy narciarskie (skiservice), restauracje i szybkie posiłki… Usługi te znajdują się bądź wprost na terenie kompleksu , bądź w bezpośredniej jego bliskości.
Parking

Dojazd do parkingów centralnych jest codziennie porządkowany
Na biegówki

Skiareál Studenov

Kompleks narciarski Studenov leży na wysokości 550 – 933 m n.p.m. w pobliżu centrum Rokytnicy nad Izerą. Czynność całego kompleksu zapewnia kilku zarządców kolejek linowych – Spartak Rokytnice a.s. /Spółka Akcyjna, Skiservis Udatný i Ski Pařez.
Idealne warunki dla jazdy na nartach dla rodzin z dziećmi

Łagodne szerokie stoki (niebieska, czerwona trasa) różnych długości są wyposażone w dziesięć wyciągów poma różnych długości (najdłuższy LV H210) i w dwa wyciągi orczykowe. Kompleks jest odpowiedni przede wszystkim dla rodzin i narciarzy średnio zaawansowanych. Lubiany jest też przez miłośników snowboardu. Na końcowej stacji wyciągów B10 i B11 istnieje możliwość podłączenia się do trasy biegowej Magistrali Karkonoskiej.

Nie braknie tu także takich usług, jak na przykład wypożyczalnia sprzętu naciarskiego, serwis narciarski (skiservice), restauracje i szybkie posiłki (fast foody). Działa tu kilka szkółek narciarskich. W sezonie zimowym po całej Rokytnicy nad Izerą /Rokytnice nad Jizerou/ jeździ bezpłatny skibus. Parkingi w pobliżu kompleksu są płatne i bezpłatne.

W kompleksie narciarskim jest także bikepark, przeznaczony dla doświadczonych i mniej doświadczonych jeźdźców. Eksploatowane są dwie trasy – łatwiejsza trasa z przeszkodami i trudniejsza trasa – zjazdowa. Obydwie trasy łączą ponownie koło dolnej stacji kolejki linowej Horní Domky i każda ma długość 1,5 km z przewyższeniem 350 m.

Spartak Rokytnice, a.s. /Spółka Akcyjna/ użytkowuje również inne ośrodki sportowe – Kompleks Narciarski Studenov – jako drugi największy ośrodek narciarski w Rokytnicy nad Izerą, halę sportową (hala 18×36 m, sala gimnastyczna 12×18 m wyposażona sprzętem do ćwiczeń, miejscem do wzmacniania mięśni, w sezonie letním korty tenisowe), kręgielnię z dwoma torami i automatycznym stawianiem kręgli i inne miejsca do uprawiania sportów

strony www
facebook

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Write a Review

Address: Horní Rokytnice 702
State/County:
Country: Czech Republic
Open In Google Maps
Property Id : 1099
strony www: skiareal-rokytnice.cz
Telefon: +420 733 733 053

Contact Me

Call WhatsApp

Property Reviews

You need to login in order to post a review

Similar Listings

Hotel Helena

Według aktualnego cenika
Hotel Helena położony jest w jednym z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach i oferuje atr ...

Wodospad Huťský

Huťský vodopád /Wodospad Huťský/ był dawniej wyszukiwanym miejscem wypraw turystycznych. B ...

Ski Sport

Według aktualnego cenika
Ski Sport, założony w 1992 roku, znajduje się w malowniczym górskim miasteczku Rokytnice n ...

Pensjonat Anna

Pensjonat Anna oferuje restaurację z wyborem z karty,z tarasem w ogrodzie oraz lokalizację ...

Compare Listings

Przewodnik