fbpx
Your search results

Restauracja Radniční sklípek

Nám. Dr. E. Beneše 1/1, ,
add to favorites

Witamy na stronie Ratuszowej piwniczki!

Goście, których się w przestrzeni zmieści 250, mogą korzystać się Svijanami z tanka.

Do dyspozycji mamy 2 saloniki, jeden zwany burmistrzowskim, drugi parlamentarnym w zamian za pijalnię piwa Parlament, w której mieści się obecnie liberecka ekspozycja.

O Ratuszowej piwniczce (Radniční sklípek) w Libercu – czego mogliście Państwo nie wiedzieć

Po dziesięciu latach, podczas których ta historyczna przestrzeń libereckiej Ratuszowej piwniczki stała pusta, rozpoczęła w niej działalność pierwsza markowa restauracja Browaru Svijany.

Restaurację prowadzi Catering KNL, który specjalnie dla Ratuszowej piwniczki najął specjalistów w zakresie gastronomii i przygotował różne rodzaje tradycyjnego menu jak również nietradycyjnej czeskiej kuchni odpowiedniej dla kompletnego wachlarza svijanskich piw..

 

Restauracja Radniční sklípek

Do dyspozycji mamy 2 saloniki, jeden zwany burmistrzowskim, drugi parlamentarnym w zamian za pijalnię piwa Parlament, w której mieści się obecnie liberecka ekspozycja.

Nowe wnętrze zaprojektowało studio architektoniczne Raketoplán, z części istniejącą salę uzupełniło o zupełnie nowe elementy szynku, wejścia oraz całym szeregiem kolejnych szczegółów. Dla koncepcji oświetlenia zastosowano szklane oprawy Lasvit. „Pragnęliśmy wprowadzić do piwniczki nastrój starej czeskiej gospody, w której każdy znajdzie swój kąt, gdzie chętnie będzie wracać nie tylko dla dobrego piwa. Cały czas barowaliśmy się z historyzującym kontekstem wnętrz, do których chcieliśmy wprowadzić nowe życie. Efektem są szczegóły, jak na przykład beerbook (przestrzeń na ścianie), na którym goście mogą pozostawić swój ślad w postaci kwitu.

„Stoły i stołki są odnowione, tak samo półokrągłe witraże w oknach. Każda z nich ma swoją historię. Podczas budowy ratusza były przekazywane przez różne cechy oraz spółki i pokazują sceny z gospody oraz ówczesnego życia.”

Duży akcent został postawiony również na ubranie personelu. Zostało ono zaprojektowane oraz wykonane na miarę przez modną manufakturę Rodná Hrouda (Rodzima Gruda), która wykonuje ubrania również dla znaczących światowych konkursów piękności. Do ich ostatnich osiągnięć należy przygotowanie ubrań dla reprezentantek Czech na Miss World 2014 oraz Miss Earth 2014.

Restauracja Radniční sklípek

Svijanskie piwo

Coraz większą popularność w produkcji Svijan zdobywają specjały takie jak na przykład jasny Kníže (Książ) oraz ciemna Kněžna (Księżna) (13%), mocny Baron (Baron) (15%) oraz niefiltrowany Kvasničák (Droździak) (13%). W wachlarzu oczywiście nie brakuje piwnych pewniaków jakimi są Svijanská Desítka (Svijanska Dziesiątka)(10%), Svijanský Máz (Svijanski Maz) (11%), Rytíř (Rycerz) (12%) lub bezalkoholowy Vozka (Furman) albo Fitness, piwo z obniżoną zawartością cukru.

Restauracja Radniční sklípek

W 1893 roku była to pierwsza przestrzeń biurowa w nowym libereckim neorenesansowym ratuszu, w jego otwartej restauracji Ratuszowa piwniczka. Przyłączone do tego urządzenia jako winiarnina oraz urządzenia i sprzęt również jako magazyn węgla. Po II Wojnie Światowej swoją siedzibę otrzymało tutaj pijalnia piwa Parlament.

Piwniczka funkcjonowała bez przerwy całych 100 lat.

Mała sala wystawowa (Mała Sień Ekspozycyjna), mała sala wystawowa w 1975 roku, znajduje się w jednej z najsłynniejszych pozostałości Domu Pianina. Po ceremonii otwarcia w 2008 r. Dodano Galerię U Rytíře (Galeria U Rycerza). Restauracja znajduje się w centrum miasta, Parlament znajduje się w centrum miasta. Nazwę Ratuszowa piwniczka nosi ta przestrzeń po dziś dzień.

Wraz z projektem Odkryj Czechy przygotowaliśmy dla Ciebie wydarzenie. Przyjedź z mapą Liberca (project OdkryjCzechy.pl) lub wydrukuj kupon tutaj (kliknij na zdjęcie) i otrzymaj  u nas darmowego powitalnego drinka

strony www
facebook
Address: Nám. Dr. E. Beneše 1/1
City:
State:
Zip: 460 59
Country: Czech Republic
Property Id : 2062
Otwarte: 11-23g, Nie 12-17
Strony Www: sklipekliberec.cz/pl/
Telefon: +420 602 602 260
Facebook: sklipekliberec
Parking: nie
karta płatnicza
Płatność w zt
otwarte caly rok

Contact Me

Compare properties

Similar Listings

Světoběžník Bed & Wine

Obiekt Světoběžník Bed & Wine jest położony w Libercu, nieopodal kompleksu Centrum Babylon, około ...
Obiekt Světoběžník Bed & Wine jest położony w Libercu, nieopodal kompleksu Centrum Babylon, około 1,7 km od zoo oraz 7 ...
zgodnie z aktualną ofertą

Restauracja Zámecká Konírna

Restauracja „Zámecká konírna” – położona w dzielnicy Vratislavice nad Nisou – oferuje kuchnię czeską ...
Restauracja „Zámecká konírna” – położona w dzielnicy Vratislavice nad Nisou – oferuje kuchnię czeską i także spokojną i przyjemną atmosferę ...
zgodnie z aktualną ofertą

Clarion Grandhotel Zlatý Lev ****

larion Grandhotel Zlaty Lev został otwarty w 1906 roku i znajduje się w samym ...
larion Grandhotel Zlaty Lev został otwarty w 1906 roku i znajduje się w samym sercu miasta Liberec. Zabytkowy budynek hotelu ...
zgodnie z aktualną ofertą
 • Liberec

  Liberec
 • Harrachov

  HARRACHOV

  HARRACHOV

 • Vrchlabí

  Vrchlabí

  Zamek

 • Pec pod Sněžkou

  Pec pod Sněžkou
 • Rokytnice nad Jizerou

  Rokytnice nad Jizerou
 • Špindlerův Mlýn

  Špindlerův Mlýn
 • Janské Lázně

  Janské Lázně
 • Turnov

  Turnov

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com