fbpx
Advanced Search

Muzeum klocków Jeseník

Priessnitzova 41 ,

Overview

  • Updated On:
  • 06/04/2018

Opis

Uzdrowisko Jeseník może poszczycić się atrakcją, która z pewnością stanie się magnesem dla kolejnych odwiedzających miasto, a przynajmniej jego uzdrowiskową część.

Wśród wielu ciekawych budowli zbudowanych z popularnych klocków, znajduje się również model miejscowego Sanatorium Priessnitz.

Na swój sposób legendarne już klocki bawią od ponad sześćdziesięciu lat nie tylko najmłodszych, ale również starszych miłośników dobrej zabawy. Już w nazwie klocków „Leg godt!” kryje się życzenie dobrej zabawy: Baw się dobrze!

Lego Jeseník
Lego Jeseník

Jesenícka ekspozycja prezentuje ponad tysiąc modeli samochodów, robotów, bajkowych postaci i budowli.

Częścią wystawy jest również pokój zabaw, w którym dzieci mogą zbudować swoje własne dzieła – ograniczeniem jest tutaj tylko ich fantazja. Wystawa jest częścią większego kompleksu, który od kilku lat tworzony jest w budynku Sofii, z przeznaczeniem dla najmłodszych gości uzdrowiska. Jest tutaj jeszcze labirynt, huśtawki, basen z kulkami oraz dziecięce kino.

Duże zainteresowanie na wystawie klocków Lego wzbudza model Sanatorium Priessnitz. Jego twórcą jest miłośnik duńskich klocków, Eduard Hybler. Przy pracy nad modelem w skali 1:43 spędził 120 godzin i zużył na niego niewiarygodną liczbę ponad 63 tysięcy klocków. Przed modelem budynku znalazły się także elementy z najbliższego otoczenia oryginału, jak na przykład mały park, czy jeżdżący po uzdrowisku turystyczny pociąg (Vláček Lázeňáček).

  • powierzchnia 150 m2
  • 1000 unikalnych modeli
  • sklep
  • e-shop
Lego Jeseník
Lego Jeseník
Lego Praha
strony www

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Write a Review

Address: Priessnitzova 41
City:
State/County:
Zip: 790 01
Country: Czech Republic
Open In Google Maps
Property Id : 1654
Otwarte: 10-18 g
strony www: muzeumlega.cz/muzeum-jesenik
Telefon: +420 777 869 777
Parking: tak

Contact Me

Call WhatsApp

Property Reviews

You need to login in order to post a review

Compare Listings