fbpx
Advanced Search

Huta szkła Harrachov

Według aktualnego cenika
Nový Svět 95,
Favorite
Your search results

Overview

  • Updated On:
  • October 1, 2022

Opis

Huta szkła, browar, piwne spa, restauracja, kawiarnia i muzeum szkła w jednym miejscu

Pierwsza pisemna wzmianka o hucie szkła w dzielnicy Nový Svět pochodzi z 1712 roku, jednak powstanie harrachovskiej huty szkła mogło mieć miejsce już w okresie wcześniejszym. Huta szkła Novosad a syn jest zakładem prywatnym i jest ona najstarszym zakładem szklarskim w Czechach.

Podczas zwiedzania odwiedzający mogą obejrzeć tradycyjny ręczny sposób produkcji szkła oraz 100-letnią zabytkową szlifiernię szkła. Wśród asortymentu znajdziemy szkło użytkowe, luksusowe szkło do napojów oraz żyrandole kryształowe.

W przypadku zainteresowania kupnem produktów zakładu można skorzystać z punktów sprzedaży szkła - sklep firmowy, który znajduje się na terenie huty szkła. W formie sprzedaży samoobsługowej i tradycyjnej można podziwiać i ewentualnie dokonać zakupu pięknych produktów z bogatej oferty produktów szklarskich pochodzących z wielu zakładów Republiki Czeskiej.

Novosad
Novosad
Novosad

Harrachowskie piwo drożdzowe słynie ze swojego wyjątkowego smaku i wysokiej jakości. Do jego produkcji wykorzystuje się tradycyjne składniki, przede wszystkim słód i chmiel. Swoje wyjątkowo korzystne i sprzyjające zdrowiu działanie zawdzięcza wodzie, wydobywanej w pobliżu ze starej górskiej studni liczącej ponad 100 lat. Oferowane są 2 rodzaje jasnego piwa (František 12%, Huťská 8%) oraz ciemne piwo Čerťák 12%. Piwo serwowane jest w stylowych szklankach produkowanych w lokalnej hucie szkła. Browar i huta szkła są licznie odwiedzanym miejscem w Karkonoszach oraz miejscem odpowiednim do realizacji imprez firmowych lub spotkań grupowych powiązanych ze zwiedzaniem huty. W weekendowe wieczory dodatkowo atmosferę umilają zespoły muzyczne, można potańczyć lub posłuchać. Do kupienia są typowe lokalne upominki o tematyce piwnej.
Zapraszamy do zwiedzania łącząc tradycyjne browarskie

Novosad
Novosad

Minibrowar i Restauracja - czeska domowa kuchnia
BROWAR -RESTAURANT NOVOSAD . Typowa browarnicza restauracja, stwarzająca stylową atmosferę, stanowi atrakcję przede wszystkim ze wględu na własną produkcję piwa (warzenie piwa bezpośrednio na oczach gości). Ponadto, restauracja połączona jest z hutą szkła, co daje zwiedzającym możliwość zobaczenia wyjątkowo ciekawego połączenia z produkcją lokalnego szkła.
W restauracji można skosztować kilku rodzajów lokalnych piw oraz czeskich specjałów, takich jak:
Svíčková na smetaně, Pivovarský guláš, Moravský vrabec, Vepřo knedlo zelo lub ulubiony Smažený sýr.
W sąsiednim budynku znajduje się cukiernia, w której można skosztować pysznych deserów i kawy

Novosad
Novosad
novosad svickova

Kąpiele piwne - wyjątkowy rodzaj relaksu.
Połączenie wyrazów „piwo“ i „kąpiel“ może w niektórych osobach budzić prawdziwą fascynację. Chyba właśnie dlatego harrachovskie kąpiele piwne cieszą się dużą popularnością.

Niepowtarzalny sposób na wellness
Kąpieli piwnych można zażywać na terenie kompleksu browaru i huty szkła Novosad, oddziałują one na ośrodki wszystkich zmysłów. To czwarte kąpiele piwne na świecie i drugie w Czechach, które są jednak na swój sposób zdecydowanie wyjątkowe. Harrachovskie kąpiele piwne funkcjonują od 2007 roku i ich celem jest stosowanie terapii leczniczej na bazie niepasteryzowanego piwa drożdżowego z lokalnego minibrowaru. Dzięki kąpielom nie tylko regeneruje się naskórek, z organizmu wydalane są szkodliwe substancje, ale mają one także efekt odmładzający. Zabieg bardzo korzystnie wpływa również na trądzik.

Minuty spędzone na zabiegu dodadzą witamin i minerałów, wzmocni się też odporność organizmu. Ciało się rozgrzewa, człowiek wypoczywa i rozluźnia się.

W kompleksie kąpielowym można w spokojnym i miłym otoczeniu korzystać z nietradycyjnej terapii. Potem można skorzystać z masażu relaksującego lub wypić małe piwo z lokalnego browaru, z którego pochodzą wszystkie produkty piwne.

strony www
facebook
Address: Nový Svět 95
City:
State/County: ,
Zip: 512 46
Country: Czech Republic
Open In Google Maps
Property Id : 1202
strony www: sklarnaharrachov.cz/
Telefon: +420 481 528 141
Facebook: restauracepivovarnovosad
Plán arálu
Plán arálu

Contact Me

Schedule a showing?
Call WhatsApp

Other Agents

Tomáš – Twój przewodnik

Witaj, jestem twoim przewodnikiem do tych miejsc. Cały region jest dobrze znany, więc mogę ...

Property Reviews

You need to login in order to post a review

Similar Listings

Pensjonat Hollmann

Obiekt Pension Hollmann zlokalizowany jest na terenie ośrodka narciarskiego w Harrachovie, [more]
Obiekt Pension Hollmann zlokalizowany jest na terenie ośrodka narciarskiego w Harrachovie, zaraz nieopodal wyciągu [more]

Svornost Wellness Hotel

Wellness hotel Svornost*** oferuje przyjemne zakwaterowanie w Harrachovie, hotel znajduje [more]
Wellness hotel Svornost*** oferuje przyjemne zakwaterowanie w Harrachovie, hotel znajduje sie posrod przyrody a prz [more]

Kolej zębata – „Zębatka”

To wyjątkowa kolej, ciekawa nie tylko ze względu na unikatową formę, ale również swą bogat [more]
To wyjątkowa kolej, ciekawa nie tylko ze względu na unikatową formę, ale również swą bogatą historię. Cieszy się du [more]

Rautis

Według aktualnego cenika
W rodzinnej firmie Rautis można spotkać wyjątkowe rzemiosło dmuchania szklanych koralików [more]
W rodzinnej firmie Rautis można spotkać wyjątkowe rzemiosło dmuchania szklanych koralików i wykonywania perełkowych [more]

Compare Listings

Tomáš – Twój przewodnik