fbpx
Advanced Search

Huta szkła Harrachov

Według aktualnego cenika
Nový Svět 95,

Overview

  • Updated On:
  • 01/10/2022

Opis

Huta szkła, browar, piwne spa, restauracja, kawiarnia i muzeum szkła w jednym miejscu

Pierwsza pisemna wzmianka o hucie szkła w dzielnicy Nový Svět pochodzi z 1712 roku, jednak powstanie harrachovskiej huty szkła mogło mieć miejsce już w okresie wcześniejszym. Huta szkła Novosad a syn jest zakładem prywatnym i jest ona najstarszym zakładem szklarskim w Czechach.

Podczas zwiedzania odwiedzający mogą obejrzeć tradycyjny ręczny sposób produkcji szkła oraz 100-letnią zabytkową szlifiernię szkła. Wśród asortymentu znajdziemy szkło użytkowe, luksusowe szkło do napojów oraz żyrandole kryształowe.

W przypadku zainteresowania kupnem produktów zakładu można skorzystać z punktów sprzedaży szkła - sklep firmowy, który znajduje się na terenie huty szkła. W formie sprzedaży samoobsługowej i tradycyjnej można podziwiać i ewentualnie dokonać zakupu pięknych produktów z bogatej oferty produktów szklarskich pochodzących z wielu zakładów Republiki Czeskiej.

Novosad
Novosad
Novosad

Harrachowskie piwo drożdzowe słynie ze swojego wyjątkowego smaku i wysokiej jakości. Do jego produkcji wykorzystuje się tradycyjne składniki, przede wszystkim słód i chmiel. Swoje wyjątkowo korzystne i sprzyjające zdrowiu działanie zawdzięcza wodzie, wydobywanej w pobliżu ze starej górskiej studni liczącej ponad 100 lat. Oferowane są 2 rodzaje jasnego piwa (František 12%, Huťská 8%) oraz ciemne piwo Čerťák 12%. Piwo serwowane jest w stylowych szklankach produkowanych w lokalnej hucie szkła. Browar i huta szkła są licznie odwiedzanym miejscem w Karkonoszach oraz miejscem odpowiednim do realizacji imprez firmowych lub spotkań grupowych powiązanych ze zwiedzaniem huty. W weekendowe wieczory dodatkowo atmosferę umilają zespoły muzyczne, można potańczyć lub posłuchać. Do kupienia są typowe lokalne upominki o tematyce piwnej.
Zapraszamy do zwiedzania łącząc tradycyjne browarskie

Novosad
Novosad

Minibrowar i Restauracja - czeska domowa kuchnia
BROWAR -RESTAURANT NOVOSAD . Typowa browarnicza restauracja, stwarzająca stylową atmosferę, stanowi atrakcję przede wszystkim ze wględu na własną produkcję piwa (warzenie piwa bezpośrednio na oczach gości). Ponadto, restauracja połączona jest z hutą szkła, co daje zwiedzającym możliwość zobaczenia wyjątkowo ciekawego połączenia z produkcją lokalnego szkła.
W restauracji można skosztować kilku rodzajów lokalnych piw oraz czeskich specjałów, takich jak:
Svíčková na smetaně, Pivovarský guláš, Moravský vrabec, Vepřo knedlo zelo lub ulubiony Smažený sýr.
W sąsiednim budynku znajduje się cukiernia, w której można skosztować pysznych deserów i kawy

Novosad
Novosad
novosad svickova

Kąpiele piwne - wyjątkowy rodzaj relaksu.
Połączenie wyrazów „piwo“ i „kąpiel“ może w niektórych osobach budzić prawdziwą fascynację. Chyba właśnie dlatego harrachovskie kąpiele piwne cieszą się dużą popularnością.

Niepowtarzalny sposób na wellness
Kąpieli piwnych można zażywać na terenie kompleksu browaru i huty szkła Novosad, oddziałują one na ośrodki wszystkich zmysłów. To czwarte kąpiele piwne na świecie i drugie w Czechach, które są jednak na swój sposób zdecydowanie wyjątkowe. Harrachovskie kąpiele piwne funkcjonują od 2007 roku i ich celem jest stosowanie terapii leczniczej na bazie niepasteryzowanego piwa drożdżowego z lokalnego minibrowaru. Dzięki kąpielom nie tylko regeneruje się naskórek, z organizmu wydalane są szkodliwe substancje, ale mają one także efekt odmładzający. Zabieg bardzo korzystnie wpływa również na trądzik.

Minuty spędzone na zabiegu dodadzą witamin i minerałów, wzmocni się też odporność organizmu. Ciało się rozgrzewa, człowiek wypoczywa i rozluźnia się.

W kompleksie kąpielowym można w spokojnym i miłym otoczeniu korzystać z nietradycyjnej terapii. Potem można skorzystać z masażu relaksującego lub wypić małe piwo z lokalnego browaru, z którego pochodzą wszystkie produkty piwne.

strony www
facebook

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Write a Review

Address: Nový Svět 95
City:
State/County: ,
Zip: 512 46
Country: Czech Republic
Open In Google Maps
Property Id : 1202
strony www: sklarnaharrachov.cz/
Telefon: +420 481 528 141
Plán arálu
Plán arálu

Contact Me

Call WhatsApp

Other Agents

Przewodnik

Witaj, jestem twoim przewodnikiem do tych miejsc. Cały region jest dobrze znany, więc mogę ...

Property Reviews

You need to login in order to post a review

Similar Listings

mumlava

Wodospad Mumlawy

Wodospad Mumlawy (cz. Mumlavský vodopád) – rząd kaskad potoku Mumlawa w środkowej części j ...

Svornost Wellness Hotel

Wellness hotel Svornost*** oferuje przyjemne zakwaterowanie w Harrachovie, hotel znajduje ...

Park Harrachov dla dzieci

według aktualnego cennika
Obejmuje drewniany zamek, dmuchane trampoliny, slack line oraz dmuchany zamek. Jako nowość ...

Harrachov card

HARRACHOV CARD jest karta przywilejowana dla Państwa-gości Harrachova dzięki której można ...

Compare Listings

Przewodnik