fbpx
Advanced Search

Galeria Granát

free
Granát, d.u.v., nám. Českého ráje 4 , ,

Overview

  • Updated On:
  • 14/01/2020

Opis

Galeria Granát

Początek historii czeskich granatów zaczyna się rozwijać w przeszłości. Jako świecąca czerwona nić tka przez wieki i zdobi nie tylko członków królewskich rodzin i podwórek. Ogromny rozkwit czeskiego granatu nastąpił w drugiej połowie XVI wieku za panowania cesarza Rudolfa II, który bardzo lubił te czerwone klejnoty. I to był osobisty lekarz Rudolfa II, który na początku XVII wieku po raz pierwszy użył terminu „czeski granat”.

Dodał ten zmiażdżony minerał do leczniczych kropli i maści.

Biżuteria z czeskimi granatami ozdobiła rosyjską cesarzową na kongresie wiedeńskim, który odbył się po upadku Napoleona w 1815 roku.W czasie czeskiego odrodzenia narodowego czeski granat stał się atrybutem czeskich patriotów i mineralogicznym symbolem Czech. Dzięki sukcesowi złotników Turnov na swiatowej wystawie Expo w Brukseli w 1958 r. Czeski granat powrócił do sztuki współczesnej i zaczął pisać nowoczesną historię produkcji biżuterii w Czechach.Czeski granat jest przezroczystym kamieniem o kolorze ognisto-krwistoczerwonym, należącym do grupy pyropów. Jego nazwa pochodzi od powiedzenia. Pyropos, pyr = ogień, ops = oko albo z lat. Carbunculus = węgle, granatus = ziarna. Ten charakterystyczny kolor odróżnia go od pyropów wydobywanych na świecie. Wśród innych granatów wydobywanych w wielu miejscach na świecie czeski granat ma wyjątkową pozycję jako kolumbijski szmaragd wśród szmaragdów lub birmański rubin wśród rubinów.

Typowe dla niego jest ogniowo-czerwone zabarwienie, odporność na wysokie temperatury, bardzo wysoka twardość, potrafi wyczarować niesamowite efekty świetlne i mówi się, że przywraca życie i energię tym, którzy go noszą, dodaje odwagi i pewności siebie.Granatom towarzyszy także wiele legend a powiesci. Przez wieki uważano ich za kamień pielgrzymów i podróżników, którzy nosili je jako talizman. W średniowieczu rycerze dawali dopasowac zbronie granaty, nie tylko do dekoracji, ale przede wszystkim do ochrony przed zranieniem.

Dał wojownikom poczucie nieśmiertelności. Sztuka jubilerska i cięcie kamieni szlachetnych ma w Turnovie długą tradycję i jest caly czas związane z tym regionem. W Centrum Obsługi Klienta d.u.v. można zobaczyc pracę złotników i kutrów Turnova. Granat Turnov – Galeria Granát. Jest czeska wystawa biżuterii z czeskiego granatu.

Eksponaty reprezentują przekrój asortymentu biżuterii przez 66 lat lokalnej produkcji. Zapoznamy Cię z metodą wydobywania czeskiego granatu i przedstawimy technikę jego szlifowania.

Wycieczka obejmuje pokaz produkcji biżuterii z czeskimi granatami. Możesz sam spróbować szlifować ten klejnot lub niektóre techniki złotnicze lub znaleźć czeski granat. Centrum obsługi klienta obejmuje sklep z pamiątkami i szkłem z czeskimi granatami na pierwszym piętrze oraz sklep z biżuterią z czeskimi granatami na parterze.

strony www
facebook

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Write a Review

Address: Granát, d.u.v., nám. Českého ráje 4
City:
State/County:
Zip: 511 01
Country: Czech Republic
Open In Google Maps
Property Id : 2726
Otwarte: Od poniedziałku do piątku 9-17 So 9-12:00
strony www: granat.cz/galerie-granat
Telefon: +420 481 325 989
Parking: płatne

Contact Me

Call WhatsApp

Property Reviews

You need to login in order to post a review

Similar Listings

Browar Svijany

Według aktualnego cenika
Browar Svijany znajdą Państwo w małej miejscowości Svijany leżącej na skraju Czeskiego Ra ...

Camping Sedmihorky

Według aktualnego cenika
Sedmihorky – camping znajduje się w Czeskim Raju. Ośrodek czterogwiazdkowy oferuje luks ...

Pałac Svijany

wedlug aktualnego cenika
W Czeskim Raju udostępniono dla turystów po gruntownej rekonstrukcji następny zabytek, któ ...

Compare Listings